قیمت گیت ورود و خروج

گیت ورود و خروج 

گیت های ورود و خروج برای مدیریت تردد انسان در سازمانها، ارگانها، کارخانه ها، باشگاه های ورزشی، سفارت خانه ها و دیگر اماکن عمومی و خصوصی به کار گرفته می شوند.

فاکتور تعیین کننده قیمت گیت های ورود و خروج چندین مورد می باشد:

  • بر اساس نوع کاربری و ساختار

گیت های تردد با اهداف مختلف و برای کاربردهای متعدد طرای و تولید می گردند که تایین کننده قیمت آنها نیز می باشد. مثلا گیت های امنیتی برای مکانهای امنیتی طراحی گردیده اند که قیمت بالاتری نسبت به دیگر گیت ها دارند و یا گیتهای شیشه ای سریع برای مکانهای پرتردد طراحی شده اند و از گیت های سه شاخه گرانتر می باشند.

  • بر اساس تعداد تردد

گیت هایی که برای مکانهای پر تردد طراحی می گردند می بایست از نظر ساختار بدنه محکم و سنگین بوده و ساختار مکانیکی آنها heavy duty پر کارکرد باشد تا توانایی مقاومت در برابر فشار ها، برخوردها و کشش ها را داشته باشند. این نوع گیت ها در ایستگاه های مترو، استادیوم های ورزشی، کارخانه های بزرگ و.... نصب می گردند و قیمت بالاتری نسبت به دیگر گیت ها دارند.

  • بر اساس جنس بدنه

 اصولا بدنه گیت های کنترل تردد از استیل، آهن با رنگ پودری الکترو استاتیک و یا از ترکیب از شیشه ساخته می شوند. قیمت گیت هایی که با بدنه استیل ساخته می شوند گرانتر هستند. 

 

  •  کشور سازنده و برند کالا

 

گیت های ورود و خروج در چند کشور اروپایی مانند آلمان، بلژیک، ایتالیا و هلند ساخته می شوند که بیشترین استاندارد ها را دارند و از بالاترین قیمت و کیفت این محصولات را به خود اختصاص داده اند.

کشورهایی مانند ترکیه، روسیه و اکراین نیز تولید کننده گیت های کنترل تردد می باشند و از رتبه پایین تری برخوردار می باشند. 

شرکت های بسیاری در چین نیز در سالهای اخیر اقدام به تولید گیت ورود و خروج نموده اند که بعضی از آنه قابل قبول بوده و بسیاری از تولید کننده ها برای کاهش قیمت محصول کمترین کیفت را دارند.

همچنین در سالهای اخیر در داخل کشور شرکتهای متعددی اقدام به تولید گیت کرده اند که بیشتر آنها مهندسی معکوس از محصولات اروپایی بوده و نسبتا کیفیت خوبی دارند ولی بعضی از شرکت ها بدون تست کافی و مهندسی مناسب محصول، کالایی را تولید کرده و روانه بازار نموده اند که از کیفیت مناسب برخوردار نبوده و موجب هدر رفت منابع و خصارت به خریداران شده اند. 

در مجموع می توان با اعتماد بر شرکت های نوآور و متعهد داخلی و بررسی محصولات تولیدی و رزومه آنها از کالاهای داخلی استفاده نمود و موجب شکوفایی این صنعت در داخل کشور گردید.