سامانه کنترل تردد سازمانی

کنترل تردد سازمانی

 

 کنترل تردد سازمانی چیست؟

مجموعه ای از تجهیزات الکترونیکی و مکانیکی که به صورت یکپارچه در بستر شبکه داخلی و یا اینترنت توسط یک نرم افزار قدرتمند مدیریت می گردند و برای مدیران امکان مدیریت درب ها و گیت  های کنترل تردد در بخش های مختلف سازمان ها را فراهم می سازند.

با سیستم کنترل تردد سازمانی یکپارچه می توان ترددهای کارمندان، میهمان ها، مدعوین و خودروها را ساماندهی کرده و بانک اطلاعاتی ارزشمندی از تردد افراد و خودروها را در یک سازمان فراهم نمود. یکی از مهم ترین مسائل در هر سازمان، حفاظت و حراست کامل از محیط، اموال و اطلاعات طبقه بندی شده مربوط به آن سازمان است. تعیین سطح دسترسی افراد و اطلاع از موقعیت مکانی آن ها درمحیط سازمان از ارکان اصلی حفاظت فیزیکی می باشد.

حساسیت در این مورد، برای افرادی که عضو سازمان نیستند و به عنوان میهمان یا مراجعه کننده وارد محیط سازمان می شوند بیشتر است بخصوص در سازمان ها و محیط هایی که به طور ذاتی از حساسیت بالای امنیتی و حفاظتی برخوردارند. بنابراین برای کنترل دسترسی افراد به منابع سازمان، ثبت موقعیت های مکانی آنان در سازمان و تشخیص حضور آن ها در موقعیت های مجاز یا غیر مجاز به ابزار مناسبی مورد نیاز است. با استفاده از این ابزار ها می توان پیش از ورود و نفوذ افراد غیر مجاز، از وقوع مشکل یا بحران امنیتی و حفاظتی در سازمان جلوگیری کرد.

 اهداف سامانه کنترل تردد سازمانی 

  •  تشخیص و تایید هویت افراد مجاز برای ورود به محیط سازمان
  •  تصدیق و تایید مجوز ورود و تعیین سطح دسترسی مکانی
  • ثبت و پیگیری موقعیت مکانی هر فرد در صورت نیاز 
  •  بررسی و ثبت زمان تردد هر فرد
  • گزارش گیری از تردد ها وعملکرد کارکنان حراست
  • کنترل تردد هوشمند 

امنیت به عنوان دومین رکن اساسی نیازهای انسان بعد از نیازهای فیزیولوژیکی اوست. با رشد جوامع بشری و شکل گیری شهرنشینی و ساختارهای سازمانی، تامین امنیت و برقراری نظم با روش های سنتی و متکی بر نیروی انسانی امری مشکل و پر از اشتباهات انسانی خواهد بود. لذا برای تامین امنیت پایدار، هر سازمانی می بایست با به کارگیری تکنولوژی های روز دنیا، راهکارهای امنیتی هوشمندانه ای را جایگزین روش های سنتی نماید.

  • کنترل تردد یکپارچه 

یکپارچه سازی تجهیزات امنیتی مانند دوربین های مداربسته، سیستم های کنترل تردد، سیستم های اعلام حریق، سیستم هوشمند ساختمان و نرم افزارهای ERP سازمانی و اجتناب از جزیره ای عمل کردن موجب بهبود فرآیندهای تردد و امنیت سازمان، جلوگیری از موازی کاری و کاهش هزینه های سازمان می گردد.

  • کنترل تردد سفارشی 

به تجربه دریافته ایم که هر سازمانی نیازهای امنیتی خود را دارد و با یک یا چند راهکار و یا با تجهیزات موجود امکان تامین نیازهای همه ی سازمان ها امکانپذیر نیست. به همین دلیل بسیاری از سازمان ها نیازمند سفارشی سازی نرم افزارها و سخت افزارها برای پوشش کامل نیازهای امنیتی خود می باشند.

بخشی از مشتریان سازمانی ما که از محصولات نرم افزای سخت افزاری و یا گیت های کنترل تردد تولید شده در هوشمند سازان بیتا بهره می برند.

وزارت ارشاد اسلامی، وزارت بهداشت و علوم پزشکی،شرکت آبفای استان البرز ، اورژانس مرکزی تهران،  سازمان بازنشستگی شهرداری تهران ، دانشگاه علامه طباطبایی ، دانشگاه صنعتی شریف ،موسسه فرهنگی تبیان ، شهرداری مرکزی اصفهان ،  اداره کل آموزش و پرورش استان فارس ، شرکت زیمنس آلمان ، شرکت مادیران ، شرکت گلرنگ ، شرکت بل فرانسه ، شرکت آسیاتک ، شرکت شیمیایی کلران ، شرکت داروسازی عبیدی ، شرکت نستله ، شرکت نفت چین CNPC ،دیتا بزرگ سنتر برج میلاد

نرم افزار کنترل تردد HSB ACCESS

(مشاهده توضیحات)