سیستم کنترل تردد سازمانی

از آنجا که مدیریت آمد و شد کارمندها و مهمان ها در یک سازمان می بایست سازمان یافته و تحت کنترل بخش های مختلف مدیریتی مانند حراست و کارگزینی آن سازمان باشد، لذا طراحی نرم افزارها و سخت افزارهایی با توانایی تامین ایجاد یکپارچگی بین خواسته های این بخش ها ساختار اصلی تشکیل دهنده سیستم اکسس کنترل HSB ACCESS  می باشد.

 کنترل تردد سازمانی چیست؟

مجموعه ای از تجهیزات الکترونیکی و مکانیکی که به صورت یکپارچه در بستر شبکه داخلی و یا اینترنت توسط یک نرم افزار قدرتمند مدیریت می گردند و برای مدیران امکان مدیریت درب ها و گذرگاه ها در بخش های مختلف سازمان ها را فراهم می سازد.

با سیستم کنترل تردد سازمانی یکپارچه می توان ترددهای کارمندان، میهمان ها، مدعوین و خودروها را ساماندهی کرده و بانک اطلاعاتی ارزشمندی از تردد افراد و خودروها را در یک سازمان فراهم نمود. یکی از مهم ترین مسائل در هر سازمان، حفاظت و حراست کامل از محیط، اموال و اطلاعات طبقه بندی شده مربوط به آن سازمان است. تعیین سطح دسترسی افراد و اطلاع از موقعیت مکانی آن ها درمحیط سازمان از ارکان اصلی حفاظت فیزیکی می باشد. حساسیت در این مورد، برای افرادی که عضو سازمان نیستند و به عنوان میهمان یا مراجعه کننده وارد محیط سازمان می شوند بیشتر است بخصوص در سازمان ها و محیط هایی که به طور ذاتی از حساسیت بالای امنیتی و حفاظتی برخوردارند. بنابراین برای کنترل دسترسی افراد به منابع سازمان، ثبت موقعیت های مکانی آنان در سازمان و تشخیص حضور آن ها در موقعیت های مجاز یا غیر مجاز به ابزار مناسبی مورد نیاز است. با استفاده از این ابزار می توان پیش از ورود و نفوذ افراد غیر مجاز، از وقوع مشکل یا بحران امنیتی و حفاظتی در سازمان جلوگیری کرد. هرگونه اشتباهی در حفاظت می تواند به خسارات جبران ناپذیری منجر شود. برخی از اشتباهات حتی می تواند توانایی های سازمان را تحت تأثیر قرار دهد. با توجه به پیشرفت فن آوری و ارائه راه کارهای نوین امنیتی و حفاظتی، روش های سنتی به دلیل کارایی نامطمئن و بازده کم با کمک فن آوری تکمیل و بهینه می شوند. مطمئنا به هر میزان از فن آوری پیشرفته تری استفاده شود ضریب امنیتی بالاتر، و به ایده آل نزدیک تری حاصل می شود. کنترل تردد سازمانی همواره دارای اهداف حفاظتی و امنیتی است که مهم ترین آن عبارت است از:

  •  تشخیص و تایید هویت افراد مجاز برای ورود به محیط سازمان
  •  تصدیق و تایید مجوز ورود و تعیین سطح دسترسی مکانی
  • ثبت و پیگیری موقعیت مکانی هر فرد در صورت نیاز 
  •  بررسی و ثبت زمان تردد هر فرد

هنگامی که فردی جهت ورود به محیط سازمان به یکی از ورودی ها مراجعه می کند، پیش از هر چیز هویت وی شناسایی و تایید می شود. با توجه به هویت فرد از نظر سازمان، بسته به اینکه از اعضای سازمان، میهمان، مراجع عادی، ارائه کننده خدمات فنی یا... باشد، برای وی مجوزی در نظر گرفته می شود که تعیین می کند حضور فرد مذکور در چه مکان هایی (و در چه زمان هایی) از نظر مسئولین حفاظتی سازمان بلامانع است. اگر قادر باشیم با دانستن موقعیت مکانی فرد اجازه تخطی از مجوز صادر شده را به وی ندهیم آسوده تر خواهیم بود. در صورت بروز هر گونه مشکل، با ثبت زمان ورود و خروج افراد و بررسی آن می توان دایره جستجو برای یافتن منشاء مشکل را کوچک تر کرد. 

امنیت سازمان خود را هوشمند کنید.

امنیت به عنوان دومین رکن اساسی نیازهای انسان بعد از نیازهای فیزیولوژیکی اوست. با رشد جوامع بشری و شکل گیری شهرنشینی و ساختارهای سازمانی، تامین امنیت و برقراری نظم با روش های سنتی و متکی بر نیروی انسانی امری مشکل و پر از اشتباهات انسانی خواهد بود. لذا برای تامین امنیت پایدار، هر سازمانی می بایست با به کارگیری تکنولوژی های روز دنیا، راهکارهای امنیتی هوشمندانه ای را جایگزین روش های سنتی نماید.

با یکپارچه سازی هوشمندانه کنترل کنید.

یکپارچه سازی تجهیزات امنیتی مانند دوربین های مداربسته، سیستم های کنترل تردد، سیستم های اعلام حریق، سیستم هوشمند ساختمان و نرم افزارهای ERP سازمانی و اجتناب از جزیره ای عمل کردن موجب بهبود فرآیندهای تردد و امنیت سازمان، جلوگیری از موازی کاری و کاهش هزینه های سازمان می گردد.

با نسخه سفارشی دقیق تر کنترل کنید.

به تجربه دریافته ایم که هر سازمانی نیازهای امنیتی خود را دارد و با یک یا چند راهکار و یا با تجهیزات موجود امکان تامین نیازهای همه ی سازمان ها امکانپذیر نیست. به همین دلیل بسیاری از سازمان ها نیازمند سفارشی سازی نرم افزارها و سخت افزارها برای پوشش کامل نیازهای امنیتی خود می باشد.

نرم افزار کنترل تردد HSB ACCESS (مشاهده توضیحات)

سخت افزارهای کنترل تردد (مشاهده توضیحات)