گیت های کنترل تردد سریع

گیتهای کنترل تردد سریع یا گیت کنترل تردد شیشه ای  از پر مصرفترین و کاربردی ترین گیتهای کنترل تردد می باشند که با ابعاد و عملکردهای متنوعی تولید و ارایه می گردند

این گیت ها عموما جنبه بازدارنده داشته و نسبت به فضا و سطح امنیت و میزان تردد در سازمانها و اماکن پرتردد پیشنهاد می گردند. که در دو نوع گیت تردد با عملکرد کشویی خطی و گیت تردد با عملکرد کشویی زاویه ای  طراحی و تولید می گردند. موارد استفاده از محصولات نیز بسیار متنوع بوده و بسته به نوع استفاده، محل استفاده و از همه مهمتر نیاز مصرف کننده ها، دارای طبقه بندی مختلفی می باشند.

گیتهای کنترل تردد سریع  با عملکرد کشویی خطی که گیت مترویی نیز نامیده می شوند به دلیل حرکت خطی میتوان ارتفاع شیشه ها را از پایین ترین سطح گیت تا یک متر بالای گیتها ادامه داد و فضایی با سطح امنیتی بالاتری را ایجاد نمود (مدل SX 530 ) یا به بیانی دیگر مانع از پریدن افراد از بالای گیت ها به سمت دیگر شد که این نوع طراحی موجب سنگین شدن موانع شیشه ای متحرک میگردد و به همین دلیل در اماکن پرتردد استفاده از گیت های شیشه ای با ارتفاع بلند پیشنهاد نمی گردد بلکه می بایست از گیت هایی با شیشه های متحرک کوتاه استفاده نمود که از پایین گیت تا حدود 20 سانتیمتر تا بالای کابینت گیت ادامه خواهد داشت(مدل SX 520 ).

در مدل گیتها با عملکرد کشویی زاویه ای، موانع یا باله ها به صورت کشویی و زاویه ای با محوریت انتهای باله به سمت داخل کابینت گیت با زاویه ای حدود 45 درجه حرکت می کنند و مسیر عبور شخص را باز می کنند این گیتها به دلیل باز بودن زیر باله ها و همچنین کوتاه بودن ارتفاع باله ها از سطح امنیتی پایین تری برخوردارند و حضور انسانی یا دوربین مداربسته از ملزومات این گیتها می باشد ولی به دلیل عمککرد بسیار ساده و اجزاء و قطعات مکانیکی کمتری نسبت به گیت های خطی از قیمت پایین و بازده بیشتری برخوردار بوده و به خدمات سرویس و نگهداری کمتری نیاز دارند به همین دلیل استفاده از این گیت ها در سراسر دنیا رو به گسترش  می باشد.

تلفیق این نوع گیت های کنترل تردد و سیستم های جامع کنترل تردد مانند نرم افزار کنترل تردد سازمانی، نرم افزار ارباب رجوع  و سخت افزارهای مربوطه در سازمان ها موجب مدیریت در تردد پرسنل و مراجعین گردیده و امنیت سازمانها را بهود خواهد داد.

همچنین برای مشاوره حضوری یا تلفنی رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید. 

 در صورت تنظیم دستگاه برروی حالت بسته، با دریافت سیگنال فرمان از سوی سیستم کنترل تردد و در صورت مجاز شناخته شدن ورود، موانع شیشه ای کنار رفته و به فرد اجازه عبور می دهد.در صورت تنظیم دستگاه بر روی حالت بسته، با دریافت سیگنال فرمان از سوی سیستم کنترل تردد و در صورت غیر مجاز شناخته شدن ورود، موانع شیشه ای بسته شده و امکان عبور را از فرد می گیرد.درصورت توقف مانع در میان دستگاه، بسته به تنظیمات آن امکان بسته شدن یا باز بودن شیشه ها فراهم خواهدبود. در مواقع عبور بیش از یک نفر و یا عبور از جهت مخالف، حسگرها آلارم خواهند فرستاد. همچنین به دلیل تعبیه حسگر در دستگاه، خطر بسته شدن شیشه و قرار گرفتن فرد بین آن به صفر رسیده است.در صورت قطع جریان برق یا پیشامد های غیر منتظره، امکان برنامه ریزیبرای دستگاه به گونه ای که شیشه ها در حالت بسته یا باز باقی بمانند (یعنی عبور ممنوع یا عبور آزاد) وجود خواهد داشت.

مشخصات فنی:
 •  قابلیت اتصال به سیستم های کنترل تردد استاندارد
 •  ایجاد امکان سرعت تردد بسیار بالا
 •  ثبات عملکرد و پیش بینی موارد ایمنی
 •  طراحی بسیار زیبا متناسب با مکان های لوکس
 •  امکان تعبیه  UPS   داخلی برای مواقع اضطراری قطع برق
 •  امکان تعبیه نمایشگر نورانی روی شیشه ها به منظور تشخیص باز یا بسته بودن درب ها
 •  امکان انتخاب نوع و رنگ برخی از اجزاء سیستم
 • دارای موتور پر قدرت  موتور   DC   به همراه گیربکس
 •  قابلیت تردد افراد در جهت ورود یا خروج از طریق کنار رفتن مانع شیشه ای

عملکرد در مواقع اضطراری:

در صورت قطع جریان برق یا پیشامد های غیر منتظره، امکان برنامه ریزیبرای دستگاه به گونه ای که شیشه ها در حالت بسته یا باز باقی بمانند (یعنی عبور ممنوع یا عبور آزاد) وجود خواهد داشت.

 • سازمانها ، ارگانها و ادارات دولتی
 • شرکت های خصوصی و کارخانه های تولیدی
 • ایستگاه های مترو و اتوبوس
 • گیت ها و کانترهای فرودگاهی
 • قابل استفاده در مکان های عمومی

بدنه یا کابینت گیت: بدنه گیت اصلی ترین بخش گیت کنترل تردد می باشد که می تواند از جنس استنلس استیل 304 و یا ورق فولادی با پوشش رنگ الکترواستاتیک و ضخامت 1.5 الی 2 میلیمتر  انتخاب گردد. ورقها پس از برش کاری و خم کاری در واحد جوشکاری با سیستم جوش آرگون به هم متصل شده و تمام قطعات جانبی با تکنولوژی جوس استدول به بدنه نصب میگردند 

مکانیزم گیت: مکانیزم بخش اصلی گیتهای های کنترل تردد می باشد که در گیت های تمام اتوماتیک حرکت دورانی موتور را به موانع انتقال داده و در گیت های نیمه اتوماتیک با عملکرد سلونیید مانع گردش گیت ها می گردند. قطعات این بخش بر اساس نیاز سیستم از فولاد، آلومینیو و یا مواد پلیمری تهیه شده و در نهایت با مونتاژ نهایی تبدیل به مکانیزم نهایی می گردند.

موتورو گیربکس : عامل محرک گیت های اتوماتیک موتور های DC با گیربکس کوپل مستقیم هلزونی یا مستقیم  می باشند که عموما 24 یا 40 ولت با توان 50 الی 150 وات و از بهترین تولیدکنندگان موتور مانند DUNKER  آلمان یا SSA کره جنوبی انتخاب می گردند. برای هر گذرگاه معمولا 2 دستگاه موتور و گیربکس استفاده می شود. 

کنترلر الکترونیکی: مرکز فرمان گیت های کنترل یک برد هوشمند الکترونیکی می باشد که وظیفه دریافت فرامین از تجهیزات شناساگر مانند اثر انگشت، کارت و غیره و صدر مجوز ورود به کاربران می باشد. این بخش یکی از حساسترین و اصلی ترین اجراء گیت های کنترل تردد می باشد که در واحد طراحی و توسعه الکترونیک شرکت طراحی و با تهیه قطعات ارجینال تولید می گردد.

سنسورها : معمولا بر روی بدنه گیتها در داخل داهرو عبور و به صورت فرستنده و گیرنده روبروی هم نصب می گردند و وظیفه جلوگیری از برخورد باله های گیت ها با عابرین و تایید صحت عبور فرد را دارند که بیشتر در گیتهای شیشه ای و باله ای کاربرد دارند و تعداد آنها بر اساس سفارش خریدار از 4 الی 10 سنسور می باشد.