سیلندرهای هوشمند

عملکرد این سیلندر هوشمند (توپی هوشمند)  مانند سیلندرهای معمولی می باشد با این تفاوت که به جای استفاده از کلید از کارت یا تگ RFID و یا اثر انگشت جهت باز و بسته کردن درب استفاده می گردد. همچنین با استفاده  از تلفن هوشمند، می توان سیلندر را کنترل و مدیریت کرد. این سیلندر برای درب اتاق ها، درب ورودی آپارتمان ها، دفاتر، ویلاها و... قابل استفاده می باشد و در کمتر از 30 دقیقه نصب می گردد.

سیلندر های هوشمند عمل باز، بسته و یا قفل کردن درب را به صورت هوشمند و با قابلیت امکان تشخیص فرد از طریق کارت کنترل تردد و اثر انگشت همچنین از طریق اپلکیشن موبایل میسر می سازد. سیلندرهای هوشمند به راحتی جایگزین سیلندرهای سوئیچی می گردد و بدون تخریب درب و تغییر در آن، یک درب ساده را به یک درب هوشمند تبدیل می کند.

سیلندرهای هوشمند می تواند گزینه مناسبی نسبت به دستگیره های دیجیتال، همچنین جایگزینی برای یک سیستم کنترل تردد که معمولا شامل: دستگاه کنترل تردد، قفل برقی، شستی خروجی و منبع تغذیه که می بایست با کابل به یکدیگر متصل گردد، باشد. چرا که این سیلندر به دلیل استفاده از باطری به هیچ وجه نیاز به کابل کشی و متعلقات خاصی ندارد.