راهکار کنترل تردد اتاق سرور

کنترل تردد اتاق سرور

 کنترل تردد اتاق سرور

اتاق های سرور یا سرور روم ها یا دیتا سنترها از حساسترین بخش های هر سازمان یا ارگان می باشند که مدیریت تردد افراد در این بخش ها از اهمیت خاصی برخودار می باشد لذا می بایست مدیران بخش های حراست و کارشناسان این حوضه از پیشرفته ترین محصولات برای حفاظت امنیت دیتا سنترها استفاده نمایند.

اصولاً در اتاق سرور ها دو گروه افراد تردد می نمایند. کارکنان و مهمان ها که هر گروه می بایست بر اساس سطوح دسترس تعریف شده ای بر هر بخشی دسترسی داشته باشند و همچنین برای  کنترل تردد در اتاق سرور ها راهکارهای متعدد وجود دارد که سیستم های بایومتریک و ترکیب با کد یا کارت بهترین راهکار کنترل تردد در این بخش ها می باشد.

کنترل تردد مهمان

برای مدیریت تردد مهمان ها در دیتا سنترها می توان از نرم افزار پذیرش مهمان (نرم افزار مدیریت ارباب رجوع) استفاده نمود که با ثبت اطلاعات افراد در سامانه و مراجعه آنها به در بخش حراست کارت ورود بر اساس سطوح دسترسی از پیش تعیین شده برای آنها صادر گردیده و با خروج افراد کارت مورد نظر باطل می گردد.

کنترل تردد کارکنان

برای کنترل تردد کارکنان سیستم کنترل تردد اثرانگشت و یا تشخیص چهره مناسب ترین راهکار می باشد که البته به کارگیری کارت یا اثر انگشت نیز به صورت And می تواند امنیت این بخش ها را افزایش دهد. همچنین برای افزایش امنیت بیشتر می بایست فرمان باز شدن درب ها توسط کنترلر که در داخل دیتا سنتر نصب شده صادر گردد و ارتباط بین کارتخوان با دستگاه اثر انگشت با  کنترلر فقط با دیتا برقرار گردد و امکان سوء استفاده برای باز کردن درب از بیرون امکان پذیر نباشد.

درب های اتاق سرورها معمولا از نوع درب های ضد حریق و امنیتی از جنس استیل انتخاب می شوند که مقاومت کافی در برابر آتش سوزی و یا نفوذ افراد خراب کار داشته باشند. برای این نوع درب ها می بایست از قفل های Secur Safe  استفاده نمود که حتی در شرایط قطع بودن برق نیز قفل ها آزاد نگردند.

 

انواع محصولات مورد نیاز در پروژه های اکسس کنترل دیتا سنتر 

پروژه های اجرا شده کنترل تردد در دیتا سنترها

  • دیتا سنتر بزرگ برج میلاد - آسیاتک
  • دیتا سنتر مرکزی شرکت آسیاتک 
  • دیتا سنتر شرکت کیش سل پارس 
  • دیتا سنتر ارژانس مرکزی تهران
  • دیتا سنتر شرکت مبین وان