درب اتوماتیک شیشه ای نفر رو

انواع درب های اتوماتیک شیشه ای

درب اتوماتیک چیست؟ 

درب های اتوماتیک شیشه‌ای نفررو بخشی از سیستم‌های بازدارنده و موثر در مدیریت تردد افراد در مکان‌های عمومی و سازمان‌ها می‌باشند. این درب‌ها در مکان‌های عمومی، بیمارستان‌ها، ساختمان‌های مسکونی، اماکن تجاری و اداری برای سهولت تردد افراد و جلوگیری از  هدر رفت انرژی گرمایشی و سرمایشی بیشترین کاربرد را دارند.

درب‌های اتوماتیک از دو بخش تشکیل شده‌اند:

  • اپراتور درب اتوماتیک

مکانیزم‌ها و یا اپراتور درب‌های اتوماتیک که معمولا بر اساس ساختار و نوع درب در بالای درب‌ها نصب می‌گردند  و درب‌ها را باز و بسته می‌کنند این ساختار شامل یک ریل آلومینیومی است که تجهیزات الکترونیکی مانند کنترل برد و محرک سیستم مانند موتور و گیربکس و قطعات مکانیکی در داخل این ریل یا کانال قرار می‌گیرند.

  • ساختار اصلی درب 

بخش دیگر ساختار اصلی درب‌ها می‌باشد که عموما از ترکیب شیشه و فریم‌های آلومینیومی با پوشش رنگ الکترواستاتیک، آنادایز و یا استیل ساخته می‌شوند و قابلیت اتصال به انواع اپراتورها را دارند. معمولا شیشه به کار رفته از نوع سکوریت نشکن با ضخامت 10 یا 8 میلیمتر انتخاب می‌گردد.

  • کنترل در درب اتوماتیک 

در ورودی اماکن عمومی درب‌های اتوماتیک کاربرد رفاهی دارند به همین دلیل عموما تردد افراد باید به‌صورت اتوماتیک شناسایی و درب باز و بسته گردد. حضور فرد در ورودی یا خروجی توسط سنسورها با چشم‌های بالای درب شناسایی شده و فرمان بازشدن درب توسط سیستم کنترلر اعمال می‌گردد.
یک دستگاه کنترل‌کننده حالت‌های عملکرد درب، در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرد که فرد می‌تواند حالت‌های متعدد اتوماتیک دو طرفه، یک طرفه، دایم قفل، دایم باز و... را انتخاب نماید.
در اماکن امنیتی درب‌های اتوماتیک کارکرد بازدارنده دارند و عموما مدیریت تردد افراد با نصب و اتصال دستگاه کنترل تردد  انجام می‌شود. همچنین امکان استفاده به صورت ترکیبی از دستگاه کنترل تردد و سنسورهای حرکتی امکان‌پذیر می‌باشد.
  • ایمنی در درب اتوماتیک 

به دلیل تردد افراد متعدد از درب‌های اتوماتیک امنیت افراد می‌بایست تضمین گردد یعنی تحت هیچ شرایطی درب با افراد برخورد نکند، به همین دلیل تعدادی سنسور مادون قرمز در عرض درب و در بین فریم‌های عمودی نصب می‌گردد و یا از سنسورهای پیشرفته ترکیبی ایمنی و ماکرو ویو استفاده می‌گردد که حضور فرد را در بین درب تشخیص داده و مانع برخورد می‌گردد.
   

درباره فناوری درب‌های اتوماتیک کیادر

فناوری درب‌های اتوماتیک کیادر با بیست سال فعالیت در زمینه تولید و ارائه محصولات درب‌های اتوماتیک در  بازار ایران می‌باشد که توانسته با ارائه محصولاتی با تناسب قیمت و کیفیت سهم قابل توجهی از بازار این محصولات  را به خود اختصاص دهد. مجموعه کیادر با اخذ نمایندگی رسمی شرکت سسامو SESAMO ایتالیا در سال 2008 و ارایه محصولات این شرکت و خدمات پس از فروش و همچنین تولید انواع فریم‌ها و تجهیزات جانبی درب‌های اتوماتیک در واحد درب‌های اتوماتیک توانسته به عنوان مجموعه‌ای موفق در این زمینه فعالیت نماید.

محصولات ما به اتوماسیون درب‌های اتوماتیک کشویی، درب‌های اتوماتیک لولایی، درب‌های اتوماتیک بیمارستانی، درب‌های اتوماتیک منحنی، درب‌های اتوماتیک گردان و درب‌هایی با پروفیل آلومینیوم برای محدوده کاملی از سیستم ورودی اتوماتیک تقسیم‌بندی شده است. طیف وسیعی از لوازم جانبی برای فرماندهی و کنترل ورودی‌های اتوماتیک، محصولات ما را کامل می‌کند.

شرکت سسامو ایتالیا

شرکت سسامو فعالیت خود را در سال 1965 با هدف تولید درب، پنجره و کرکره‌های اتوماتیک در کاسل منفراتو ایتالیا آغاز کرد. در دهه‌ی هفتاد خدمات خود را با تولید اتوماسیون درب‌های کشویی شروع نموده است. شاخصه‌ای که به واسطه آن در 30 سال گذشته سازماندهی، فناوری و تولید به سسامو اهدا گردیده است. در کناره‌ی مرزهای پیدمن و لمباردی ابداع و خلاقیت به سرعت بالا گرفت. در اوایل دهه 80، سسامو فعالیت‌های تجاری‌اش را به سمت موقعیت مکانی کنونی‌اش در تروجیا منفراتو جابه جا کرد که این مکان در مرکز مثلث صنعتی است که در یک ضلع آن جنوآ، ضلع دیگر میلان و در طرف دیگر تورین قرار دارند. این موقعیت صنعتی جدید در شبکه گسترده‌ای ترجمه شد که در ایتالیا، اروپا و سرتاسر جهان عرضه شد. در سال 1963، سسامو گواهینامه سیستم تضمین کیفیت شرکت را از طریق استاندارد ISO 9001/ UNI EN 29001 بدست آورد. این گواهی‌نامه هدف نهایی شرکت سسامو نبود اما گامی بود برای طراحی، تولید و تست همه محصولاتش. در سال 2002، سسامو توانست رضایتمندی شرکت‌های برتر ایتالیا را از طریق گواهی‌نامه استاندارد‌های کیفی جدید ISO 9001:2000 بدست آورد که این گواهی‌نامه در راستای قدردانی از علایق شرکت در فراهم آوردن کیفیت بالای خدمات و محصولات است.

اتوماسیون سسامو، با وجود محتویات بسیار در تکنولوژِی و ابداعاتش، تعادل درستی بین کیفیت و قیمت و سهولت در استفاده برقرار کرده است. این اتوماسیون‌ها برای انواع ورودی‌های اتوماتیک از جمله سوپرمارکت‌ها، داروخانه‌ها، بیمارستان‌ها، بانک‌ها، هتل‌ها، فرودگاه‌ها، ایستگاه‌های راه‌آهن و اماکن بسیاری دیگر استفاده می‌شود.

درب اتوماتیک کشویی

(مشاهده توضیحات)

درب اتوماتیک لولایی

(مشاهده توضیحات)

درب اتوماتیک منحنی

(مشاهده توضیحات)

درب اتوماتیک گردان

(مشاهده توضیحات)

درب اتوماتیک بیمارستانی

(مشاهده توضیحات)