گیت کنترل تردد شیشه ای

گیت کنترل تردد شیشه ای

کاربرد گیت کنترل تردد چیست:

گیت کنترل تردد شیشه ای از پرمصرف‌ترین و کاربردی‌ترین گیت‌های کنترل تردد می‌باشند که با ابعاد و عملکردهای متنوعی تولید و ارایه می‌گردند. این گیت‌های کنترل تردد شیشه‌ای سریع عموما جنبه بازدارنده داشته و نسبت به فضا و سطح امنیت و میزان تردد در سازمان‌ها و اماکن پرتردد در دو نوع گیت تردد با عملکرد کشویی خطی و گیت تردد با عملکرد کشویی زاویه‌ای طراحی و تولید می‌گردند. موارد استفاده از محصولات نیز بسیار متنوع بوده و بسته به نوع کاربری، محل استفاده و از همه مهمتر نیاز مصرف‌کننده‌ها، دارای طبقه‌بندی مختلفی می‌باشند و با توجه به فاکتورهای مختلف این گیت تردد شیشه ای در سازمان ها و مراکز دولتی و سایر سازمان‌های بزرگ کاربرد دارد.

گیت تردد شیشه ای، گیت تردد سریع 

این‌ها نام‌هایی است که بر اساس نوع عملکرد، جنس موانع بازدارنده و نوع کاربری گیت‌های کنترل تردد مصطلح گردیده است، همچنین به دلیل حرکت خطی می‌توان ارتفاع شیشه‌ها را از پایین‌ترین سطح گیت تا یک متر بالای دستگاه ادامه داد و فضایی با سطح امنیتی بالاتری را ایجاد نمود مانند گیت کنترل تردد مترویی که به بیانی دیگر مانع از پریدن افراد از بالای گیت‌ها به سمت دیگر شد که این نوع طراحی موجب سنگین‌شدن موانع شیشه‌ای متحرک می‌گردد و به همین دلیل در اماکن پرتردد استفاده از گیت‌های کنترل تردد شیشه‌ای با ارتفاع بلند پیشنهاد نمی‌گردد بلکه می‌بایست از گیت‌هایی با شیشه‌های متحرک کوتاه استفاده نمود که از پایین گیت تا حدود 20 سانتیمتر تا بالای کابینت گیت ادامه خواهد داشت که از این قبیل گیت های کنترل تردد در کارخانه ها و صنایع تولیدی و دیگر مراکز پرتردد کاربرد بسیاری دارد.

 گیت کنترل تردد باله ای، گیت تردد فلپ

در مدل گیت کنترل تردد باله ای، موانع یا باله‌ها به صورت کشویی و زاویه‌ای با محوریت انتهای باله به سمت داخل کابینت گیت با زاویه‌ای حدود 45 درجه حرکت کرده و مسیر عبور شخص را باز می‌کنند این گیت‌ها به دلیل باز بودن زیر باله‌ها و همچنین کوتاه‌بودن ارتفاع باله‌ها از سطح امنیتی پایین‌تری برخوردارند و حضور نیروی انسانی یا دوربین مداربسته از ملزومات گیت کنترل تردد باله‌ای می‌باشد ولی به دلیل عمکرد بسیار ساده و اجزاء و قطعات مکانیکی کم‌تری نسبت به گیت‌های کشویی، از قیمت پایین‌تر و بازده بیشتر و سر و صدای کمتر برخوردار بوده و به خدمات سرویس و نگهداری کم‌تری نیاز دارند به همین دلیل گزینه‌ای مناسب برای محیط‌های اداری می‌باشند.

تلفیق این نوع گیت های کنترل تردد و سیستم‌های جامع کنترل تردد مانند نرم افزار کنترل تردد سازمانی، نرم افزار ارباب رجوع  و سخت‌افزارهای مربوطه در سازمان‌ها موجب مدیریت در تردد پرسنل و مراجعین گردیده و امنیت سازمان‌ها را بهبود خواهد داد.

 عملکرد گیت کنترل تردد شیشه ای

 در صورت تنظیم دستگاه برروی حالت بسته، با دریافت سیگنال فرمان از سوی سیستم کنترل تردد و در صورت مجاز شناخته شدن ورود، موانع شیشه ای کنار رفته و به فرد اجازه عبور می دهد.در صورت تنظیم دستگاه بر روی حالت بسته، با دریافت سیگنال فرمان از سوی سیستم کنترل تردد و در صورت غیر مجاز شناخته شدن ورود، موانع شیشه ای بسته شده و امکان عبور را از فرد می گیرد.درصورت توقف مانع در میان دستگاه، بسته به تنظیمات آن امکان بسته شدن یا باز بودن شیشه ها فراهم خواهدبود. در مواقع عبور بیش از یک نفر و یا عبور از جهت مخالف، حسگرها آلارم خواهند فرستاد. همچنین به دلیل تعبیه حسگر در دستگاه، خطر بسته شدن شیشه و قرار گرفتن فرد بین آن به صفر رسیده استدر صورت قطع جریان برق یا پیشامد های غیر منتظره، امکان برنامه ریزی برای دستگاه به گونه ای که شیشه ها در حالت بسته یا باز باقی بمانند (یعنی عبور ممنوع یا عبور آزاد) وجود خواهد داشت.

    مشخصات فنی 

 •  قابلیت اتصال به سیستم های کنترل تردد استاندارد
 •  ایجاد امکان سرعت تردد بسیار بالا
 •  ثبات عملکرد و پیش بینی موارد ایمنی
 •  طراحی بسیار زیبا متناسب با مکان های لوکس
 •  امکان تعبیه  UPS   داخلی برای مواقع اضطراری قطع برق
 •  امکان تعبیه نمایشگر نورانی روی شیشه ها به منظور تشخیص باز یا بسته بودن درب ها
 •  امکان انتخاب نوع و رنگ برخی از اجزاء سیستم
 • دارای موتور پر قدرت  موتور   DC   به همراه گیربکس
 •  قابلیت تردد افراد در جهت ورود یا خروج از طریق کنار رفتن مانع شیشه ای

   عملکرد در مواقع اضطراری

در صورت قطع جریان برق یا پیشامد های غیر منتظره، امکان برنامه ریزی برای دستگاه به گونه ای که موانع در حالت بسته یا باز باقی بمانند (یعنی عبور ممنوع یا عبور آزاد) وجود خواهد داشت.

   کاربرد گیت های کنترل تردد شیشه ای

 • سازمانها ، ارگانها و ادارات دولتی
 • شرکت های خصوصی و کارخانه های تولیدی
 • ایستگاه های مترو و اتوبوس
 • گیت ها و کانترهای فرودگاهی
 • قابل استفاده در مکان های عمومی

بدنه یا کابینت گیت تردد شیشه ای

بدنه گیت شیشه ای اصلی ترین بخش گیت کنترل تردد می باشد که می تواند از جنس استنلس استیل 304 و یا ورق فولادی با پوشش رنگ الکترواستاتیک و ضخامت 1.5 الی 2 میلیمتر  انتخاب گردد. ورقها پس از برش کاری و خم کاری در واحد جوشکاری با سیستم جوش آرگون به هم متصل شده و تمام قطعات جانبی با تکنولوژی جوش استدولدینگ به بدنه نصب می گردند. 

مکانیزم محرک گیت تردد شیشه ای: 

مکانیزم بخش اصلی گیتهای های کنترل تردد می باشد که در گیت های تمام اتوماتیک حرکت دورانی موتور را به موانع انتقال داده و در گیت های نیمه اتوماتیک با عملکرد سلونیید مانع گردش گیت ها می گردند. قطعات این بخش بر اساس نیاز سیستم از فولاد، آلومینیوم و یا مواد پلیمری تهیه شده و با مونتاژ قطعات تبدیل به مکانیزم نهایی می گردند.

موتورو گیربکس گیت کنترل تردد شیشه ای

عامل محرک گیت های اتوماتیک موتور های DC با گیربکس کوپل مستقیم حلزونی یا مستقیم  می باشند که عموما 24 یا 40 ولت با توان 50 الی 150 وات و از بهترین تولیدکنندگان موتور مانند DUNKER  آلمان یا SSA کره جنوبی انتخاب می گردند. برای هر گذرگاه معمولا 2 دستگاه موتور و گیربکس استفاده می شود. 

مدار فرمان گیت تردد شیشه ای

مرکز فرمان گیت های کنترل یک برد هوشمند الکترونیکی می باشد که وظیفه دریافت فرامین از تجهیزات شناساگر مانند اثر انگشت، کارت و غیره و صدر مجوز ورود به کاربران می باشد. این بخش یکی از حساسترین و اصلی ترین اجراء گیت های کنترل تردد می باشد که در واحد طراحی و توسعه الکترونیک شرکت طراحی و با تهیه قطعات با کیفیت تولید می گردد.

سنسورهای گیت کنترل تردد شیشه ای

معمولا بر روی بدنه گیتها در داخل داهرو عبور و به صورت فرستنده و گیرنده روبروی هم نصب می گردند و وظیفه جلوگیری از برخورد باله های گیت ها با عابرین و تایید صحت عبور فرد را دارند که بیشتر در گیتهای شیشه ای و باله ای کاربرد دارند و تعداد آنها بر اساس سفارش خریدار از 4 الی 10 سنسور می باشد.