قفل مقابل برقی

قفل مقابل برقی

قفل های مقابل برقی


قفل های مقابل برقی استریک برای استفاده در انواع درب های لولایی چوبی، فلزی و PVC کاربرد دارند و به صورت ترکیبی با قفل و زبانه مکانیکی روی درب ها کار می کنند.

عملکرد این قفل ها به این صورت است که در حالت قفل، زبانه ی مکانیکی درب را نگه میدارد تا امکان باز شدن درب وجود نداشته باشد (مگر با دستگیره یا کلید مکانیکی خود درب که در صورت نیاز می توان برای ایجاد امنیت، دستگیره و کلید را حذف کرد تا تردد فقط به صورت هوشمند انجام شود) و هنگامیکه اجازه ی تردد (مثلا با دستگاه های اکسس کنترل، شستی ها و ریموت یا هر مرکز کنترل موردنظر) صادر شود، تنها با هل دادن یا کشیدن درب، درب باز می شود.

از نظر عملکرد قفل های استریک به دو دسته تقسیم می شوند:

1. Fail Safe: نیاز به ولتاژ برای قفل کردن درب دارند که بیشتر برای مکان هایی که نیاز به ایمنی دارند به کار گرفته می شوند.

2. Fail Secure: نیاز به ولتاژ برای باز کردن درب دارند که بیشتر برای مکان هایی که نیاز به امنیت دارند به کار گرفته می شوند.

ولتاژ عملکرد این قفل ها 12 ولت DC می باشد.

قفل های contronix پیشرو در تجهیزات تولید و تکنولوژی بسته بندی می باشند که نه تنها باعث مقاومت آنها در برابر زنگ زدگی سطح می شود بلکه موجب افزایش نیروی نگهداری آنها (بیش از بیش از 20% بیشتر از سایر تولیدکنندگان) نیز شده است.